×

Ultraheliuuringutele on vajalik eelnev registreerimine. Selleks helistage Tasku Meditsiinikeskuse registratuuri telefonile +3727333099. 

Ultraheli on diagnostikameetod erinevate kudede uurimiseks inimestel ja ka loomadel. Ultraheliuuringul saab hinnata erinevate organite struktuure ioniseerivat kiirgust kasutamata. Ultraheli on esmaseks uuringumeetodiks mitmete haiguste puhul, aga ka täpsustavaks uuringuks teatud leidude puhul ning nende leidude dünaamiliseks jälgimiseks. Ultraheliuuring on suure informatiivsusega, kergesti teostatav ja tervisele ohutu.

Meie teostatame järgnevaid uuringuid: kõhu- ja vaagnapiirkonna (7953), vaagnapiirkonna (7958), residuaaluriini mõõtmine (7063), jäsemete veenid/üks piikond (7942), arterite uuring – karotiidarterite, neeruarterite verevool, resistentsusindeksid, üla- ja alajäsemete arterid (7941), arterite ja veenide uuring (üks piirkond/üla- või alajäseme arterid ja veenid, karotiidarterid ja veenid) (7943), pehmed koed, kogu keha pehmed koed, sealhulgas testised e. munandid (7948), lümfisõlmed, kaela, aksillaarkoobaste ja kõhuõõne/üks piirkond (7948) ja kilpnäärme uuring (7950).

Ettevalmistus on vajalik järgnevatele ultraheliuuringutele: 7953, 7958, 7063, ning resistentsusindeksite mõõtmine (RI).

Täpsem ettevalmistus konkreetseks uuringuks vt. ettevalmistuse alt.

Kõhuõõne uuringul on suhteliseks vastunäidustuseks rohke mao- ja soolegaas seega mittepiisav ettevalmistus ning tugev ülekaalulisus. 

Pärast uuringut analüüsitakse saadud kujutisi ja vormistatakse uuringu vastus. Tulemused edastatakse Teie digitaalsesse haiguslukku elektroonilisel kujul.

Kui Te ei saa kokkulepitud ajal uuringule tulla, siis palume teavitada sellest telefonil 733 3099.